Orkiestra Poniec 

GCKSTiR w Poniecu 

Więcej 

Kim jesteśmy

Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra Dęta to grupa młodzieży z regionu gminy Poniec. Tworzą ją dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i studiów wyższych, średnia wieku waha się na granicy 9-25 lat. Muzycy orkiestry uczęszczają na zajęcia indywidualne, próby orkiestry, uczą się repertuaru, biorą udział w konkursach, wyjeżdżają na koncerty, wyjazdy wypoczynkowe i integracyjne. Wielu muzyków po osiągnięciu dojrzałości muzycznej zapisuje się do szkół muzycznych regionu leszczyńskiego. Osoba wstępująca w szeregi orkiestry otrzymuje w używanie instrument, przechodzi bezpłatne szkolenie z gry na instrumencie, a po opanowaniu repertuaru i dobraniu umundurowania staje się pełnoprawnym członkiem orkiestry dętej. Zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi.

 

Historia Orkiestry:
Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała jesienią 1990 roku. Jest kontynuatorką działającej przez wiele lat przy OSP Orkiestry Dętej. Do 2004 roku jej kapelmistrzem był Piotr Budzianowski, a instruktorami w szkoleniu sekcji instrumentalnych Edmund Kajzer, Tadeusz Żelazny, Alfons Stankowski i Marek Nowicki. Od roku 2004 kształceniem muzyków zajęli się Leszek Chudobski, Tadeusz Urbaniak, a na czele stanął kapelmistrz Adam Krenc. Od początku lutego 2007 roku obowiązki kapelmistrza Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej pełnił Jarosław Bielicki, natomiast od marca 2010 roku obowiązki kapelmistrza Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej przejął Marcin Grędziak. Instruktorem są Agnieszka Bielicka oraz Tadeusz Urbaniak. W ciągu swojego istnienia Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCKSTiR w Poniecu występowała w wielu miejscowościach całej Wielkopolski oraz za granicą w Holandii i Czechach biorąc udział w przeglądach: festiwalach Orkiestr Dętych. Dziś tworzą ją młodzi ludzie w wieku 9 - 23 lata z całej gminy, których łączy wspólna pasja - muzyka. Przez jej szeregi w ciągu osiemnastu lat przewinęło się już kilkaset dzieci. Od paru lat co roku muzycy wyjeżdżają na warsztaty muzyczne podczas, których pracują nad nowym repertuarem, dają koncerty, integrują się i wypoczywają. Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCKSTiR uświetnia wiele lokalnych uroczystości i festynów.

Co oferujemy

Koncerty - orkiestra prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar koncertowy w bardzo ciekawych aranżacjach, który trwa ok 45 minut. Jest to koncert sceniczny lub w plenerze. 

Przemarsze - nasz orkiestra prezentuje się rewelacyjnie podczas przemarszu, ubrana w piękne stroje stanowi świetny przerywnik każdej uroczystości, prowadzimy korowody dożynkowe, grupy folklorystyczne i zastępy strażaków na zawodach strażackich.

Oprawę uroczystości patriotycznych i kościenych - oferujemy pełną oprawę muzyczną świąt państwowych i kościelnych, w swoim repertuarze posiadamy utwory ujęte w protokole świąt państwowych, dysponujemy też bogatym repertuarem pieśni kościelnych na każdą okazję.

Występy okolicznościowe - zapewniamy oprawę muzyczną wszelkich imprez okolicznościowych, dysponujemy też grupą solistów, którzy występują podczas uroczystości ślubnych, pogrzebowych i innych.

 


 

Z działu aktualności

Strefa muzyka

Tu podaj tekst alternatywny

informacje osobiste, aktualności, nuty, telefony, listy i inne...
W celu uzyskania dostępu do strefy muzyka proszę o kontakt z Kapelmistrzem.

 

telefon +48 65 573 11 69    

email: kontakt@orkiestraponiec.pl

Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCKSTIR w Poniecu, ul. Szkolna 3
64-125 Poniec (Polska) webmaster: Marcin Grędziak